Agencja komunikacji marketingowej – kiedy jej potrzebujesz?

Na rynku funkcjonują dwa podstawowe modele pracy z agencjami PR czy marketingowymi. Pierwsza to stała obsługa, czyli realizacja stałych zadań (np. obsługa social mediów czy doradztwo PR) przy stałej miesięcznie stawce finansowej. Drugą opcją jest praca projektowa, czyli wsparcie w zakresie konkretnych zadań wycenianych oddzielnie.

Sprawdź, kiedy najczęściej agencja komunikacji marketingowej wspiera Klientów!

1. Start nowego projektu

Bardzo często agencje wspierają Klientów w procesie startu nowej marki, nowej sieci dystrybucji czy nowego projektu wewnątrz już istniejącego przedsiębiorstwa.

To często zlecane zadanie, bo wymaga ono większe zaangażowania czasowego, obiektywnej oceny, strategicznego myślenia i uruchomienia większej liczby kanałów komunikacji. Co za tym idzie – tymczasowo zespół marketingu musi zostać znacząco powiększony. To atrakcyjna forma współpracy, bo po intensywnym starcie, dalej Klient może działać samodzielnie i niezależnie od agencji, jeśli tego potrzebuje.

2. Chęć prowadzenia regularnej komunikacji

Często okazuje się, że po wprowadzeniu nowego projektu pracy jest tak dużo, że przyda się jednak stałe wsparcie oraz dobra znajomość sposobu pracy Klienta. Najczęściej dotyczy to usług, które trudno rozliczyć zadaniowo, np. obsługi mediów społecznościowych, prowadzenia biura prasowego czy doradztwa PR. Zdecydowanie się na stałą obsługę i regularną komunikację wymaga wysokiej świadomości Klienta oraz przede wszystkim gotowości do stałego rozwoju komunikacji, a więc także stałych kosztów.

3. Transfer wiedzy

W Blend PR pomagamy Klientom nie tylko realizując dla nich usługi, ale także pomagając tworzyć wewnętrzne działy marketingu. Uczymy, analizujemy i pokazujemy, jak efektywnie zarządzać komunikacją wewnątrz przedsiębiorstwa. Chcemy zostawiać po sobie nie tylko udane projekty, ale także wiedzę, która nie ma ceny!

4. Dodatkowe narzędzia komunikacji

Często Klienci posiadający własny zespół marketingu sporo są w stanie zrobić sami – i to świetnie! Trendy w komunikacji i możliwości promocji zmieniają się jednak dynamicznie, a więc czasem potrzebne jest tylko tymczasowe wsparcie. Nowa strategia marketingowa, dodatkowy grafik lub copywriter, warsztat z wystąpień publicznych czy nowy kanał w social mediach. Agencja nie musi realizować długofalowych projektów, może pracować także nad jednym konkretnym zadaniem.

Podsumowując, największy benefit pracy ze współpracy z agencją PR czy komunikacji marketingowej to elastyczność. W zależności od potrzeb i typu projektu specjaliści dopasowują rodzaj wsparcia. W Blend PR nasi Klienci są z nami, bo tego chcą i to się nazywa partnerska relacja!